Odkurzacze TMB

Odkurzacze TMB to wysokiej jakości produkty z Włoch. Firma TMB została założona w Codogno (Lodi) w 1980 roku jako producent odkurzaczy standardowych i z funkcją prania oraz środków do czyszczenia dywanów. Miejsce produkcji zostało następnie przeniesione do Guardamiglio, również w prowincji Lodi. Giancarlo Ruffo, odnoszący sukcesy przedsiębiorca i charyzmatyczny właściciel firmy Comac, zainteresował się firmą i przejął ją we wrześniu 2000 roku. Jego syn Giampaolo został powołany na stanowisko dyrektora generalnego TMB. Jego zadaniem było ustalanie jasnych celów dla firmy, redefinicja misji, umacnianie przewagi konkurencyjnej i poszerzanie oferty produktowej. To strategiczne posunięcie przyniosło pożądane rezultaty. Marka TMB stała się stopniowo ugruntowana zarówno na rynku włoskim, jak i globalnym, dzięki bezpieczeństwu, jakości i niezawodności produktów firmy.

Użytkownicy końcowi są pod wrażeniem szerokiej gamy ekstraktorów, odkurzaczy piorących i tradycyjnych oraz środków czyszczących do dywanów. Mocne i kompaktowe, zaprojektowane, aby rozwiązać każdy problem z czyszczeniem. Są niezawodne, lekkie, w pełni wyposażone i bezgłośne. Ogromny sukces odniósł odkurzacz “Piccolo”, który jest praktycznie bezgłośny i idealnie nadaje się do czyszczenia w hotelach, szpitalach i budynkach biurowych.

Marka TMB

W 2006 roku zakład produkcyjny i biura firmy zostały przeniesione o kilka mil do innego, większego i wygodniejszego miejsca w Cerca, nadal znajdującego się w gminie Guardamiglio.

Obecnie zatrudniając około trzydziestu pracowników TMB produkuje:

 • Odkurzacze Przemysłowe
 • Odkurzacze Profesjonalne
 • Odkurzacze Domowe

W ofercie znajdują się zarówno odkurzacze jednofazowe jak i odkurzacze trójfazowe. Oprócz tego firma zajmuje się też produkcją urządzeń stosowanych w myjni samochodowej.

Firma prowadzona przez Giampaolo Ruffo stała się preferowanym wyborem użytkownika końcowego dzięki innowacyjności, technologicznemu know-how, wartościom projektowym i dostosowanej do potrzeb oferty produktowej. Mając miejsce na wzrost (nowy zakład obejmuje powierzchnię 4500 m2 w porównaniu z oryginalnym 2 000 m²), TMB rozwinęło się przez lata, racjonalizując swoją organizację i wprowadzając nowe linie produkcyjne.

Rozwój firmy oznaczał ciągłe poszukiwanie nowych rynków, poszerzanie oferty o nowy asortyment, który stopniowo stał się wyspecjalizowany i ukierunkowany na konkretne grupy klientów. Odkurzacze komercyjne i profesjonalne, przeznaczone głównie dla firm sprzątających, produkowane są w oparciu o dwie główne linie produkcyjne. Drugi dział firmy koncentruje się na urządzeniach przemysłowych i maszynach do myjni samochodowych.

Głównymi odbiorcami produktów firmy TMB są kraje europejskie i Stany Zjednoczone. Odkurzacze TMB zyskały uznanie w Pulire (duży pokaz Verona Environmental Technology), jak i ISSA Interclean w Amsterdamie – głównych europejskich targach branżowych.

 

 • Odkurzacze TMB Linia Ekonomiczna

  Odkurzacze TMB Linia Ekonomiczna

  Odkurzacze TMB Linia Ekonomiczna

  Odkurzacze TMB Linia Ekonomiczna to asortyment odkurzaczy do różnorodnych zastosowań, od półprofesjonalnych sprzętów domowych po sprzątanie pomieszczeń w hotelach, biurach i apartamentach. Znajdą się tu rozmaite rozwiązania ułatwiające usuwanie kurzu i płynów. Wyposażone w zbiorniki ze stali nierdzewnej i polipropylenu o użytecznej pojemności od 6 do 77 litrów, nadają się do czyszczenia, które nie wymagają odkurzania dużych ilości zanieczyszczeń. Pomimo niskiej ceny wszystkie modele są wyposażone w mocne silniki i wysokiej jakości akcesoria.
 • Odkurzacze TMB Linia Profesjonalna

  Odkurzacze TMB Linia Profesjonalna

  Odkurzacze TMB Linia Profesjonalna

  Odkurzacze TMB Linia Profesjonalna. Firma produkuje kompletną linię odkurzaczy przemysłowych dla firm sprzątających i profesjonalistów. Odkurzacze TMB, wszechstronne, mocne i ciche, są idealnym urządzeniem do odkurzania i odkażania. Odkurzacze profesjonalne serii TMB są podzielone na 7 linii produktów charakteryzujących się długą żywotnością komponentów i szczególną wytrzymałością akcesoriów spełniających wszystkie potrzeby i różne zastosowania, które wymagają ciągłej pracy: od czyszczenia pomieszczeń po sprzątanie płynnych i stałych osadów. Dzięki solidnym stalowym, polipropylenowym lub polietylenowym zbiornikom, o pojemności od 6 do 100 litrów, wykazują dużą wszechstronność dla każdego rodzaju zadania. Wszystkie modele zawierają kompletny zestaw akcesoriów.