Ochrona środowiska zaczyna się od… świadomości

Możemy z dumą ogłosić, że nasz dostawca TTS jest pierwszą firmą we Włoszech, która uzyskała certyfikat Systematycznego Podejścia CFP zdefiniowanego w normie UNI EN ISO 14067:2018.  

 

System opracowany przez TTS pozwala na zliczanie emisji gazów cieplarnianych na każdym etapie cyklu życia produktu (np. wózków do sprzątania). Od dostarczenia surowców do produkcji produktu po zakończenie jego życia.

 

Podejście systemowe CFP oferuje wysoce innowacyjne, a także skuteczne narzędzie do systematycznego i szybkiego określania śladu środowiskowego produktów z ważnymi, szerokimi korzyściami.

 

 

Po pierwsze: identyfikacja najbardziej krytycznych faz pod względem uwolnionych emisji pozwala określić i wdrożyć konkretne działania usprawniające.  

 

Podejście systematyczne dostarcza przydatnych informacji na etapie projektowania produktu, promując zrównoważone projektowanie, a także na etapie logistyki, promując proces o niskim wpływie na środowisko.  

Wychodząc od zebranych danych, TTS może dokonywać konkretnych wyborów w zrównoważonej perspektywie w celu minimalizacji emisji związanych z jej produkcją.  

 

Produkty są projektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej kompaktowe, np. ramki do układania w stosy, składane uchwyty na torby czy kompaktowe uchwyty.

 

To zaledwie część rozwiązań opracowanych przez TTS, które mają na celu optymalizację pakowania, a tym samym transportu, zmniejszając wpływ na środowisko.  

 

Tworzywo wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie od wyselekcjonowanych dostawców znajdujących się w maksymalnej odległości 45 km od siedziby firmy. Ta bliskość producentów i podwykonawców nie tylko gwarantuje jakość materiałów, ale także zmniejsza emisję CO2 związaną z transportem.

 

Ilościowe określenie śladu węglowego oznacza również raportowanie poziomu wydajności produktu pod kątem zrównoważonego rozwoju, co daje konsumentowi ważne kryterium wyboru w fazie zakupu.  

 

Określając Ślad Węglowy Produktu, możliwe jest uświadomienie społeczności wpływu produktów na środowisko, nie tylko w odniesieniu do ich użytkowania, ale przez cały cykl ich życia. 

 

Z tego powodu TTS dostarcza prognozowane dane w całkowicie przejrzysty sposób, udostępniając rachunek emisji związanych z każdą fazą cyklu życia produktów, co ma na celu zachęcenie konsumenta do świadomego i odpowiedzialnego wyboru.

 

Product Carbon Footprint kładzie fundament pod definicję i wdrożenie programów równoważenia emisji. Pod tym względem TTS wspiera kilka projektów równoważenia emisji CO2 w celu absorpcji emisji związanych z roczną produkcją wózków Magic, czyniąc z nich pierwszą linię wózków neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla!  

 

To niesamowity gest wspierający ważne projekty odpowiedzialnego zarządzania środowiskiem, który nie tylko pozwala na pochłanianie niezliczonych ton CO2, ale także pomaga chronić zagrożone ekosystemy, bioróżnorodność i pracę lokalnych społeczności.

 

Pytanie do Ciebie

 

Czy według Ciebie mówienie o ekologii ma sens i czy jako konsumenci możemy mieć realny wpływ na klimat? 

 

Zostaw swoją odpowiedź w komentarzu.

 

 

 

 

Autor wpisu Paweł Kwiatkowski

Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w realizacji autorskich projektów biznesowych. Nieprzerwanie pracuje nad tworzeniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania zasobami organizacji.

Poszukuje wartości stanowiących przewagę konkurencyjną w biznesie. Testuje i tworzy nowe produkty oraz środowiska przedsiębiorcze oparte na działaniach integracyjnych.

Właściciel marki Orde oraz Anioł biznesu. Czuje się częścią rosnącej zmiany w świecie startupów. Od kilku lat realizuje się jako mentor dla startupów i doradza strategicznie przedsiębiorcom. Zainwestował w marki, które rozwijają się dzięki jego wsparciu. Pomógł: Austerii, PurleyShow, Neeko oraz VCS.

Jest otwarty na wszelkie wyzwania, twierdzi, że nowe cele dają mu energię do działania i siłę tworzenia.

Absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, kierunek zarządzanie; specjalność MBA. Laureat I nagrody w XIV edycji Konkursu na najlepsze  prace dyplomowe w kategorii Magister. Beneficjent stypendium naukowego Rektora, dwukrotnie wpisany do Złotej Księgi Absolwentów ZPSB.

Pasjonat dzieł sztuki. Jak sam mówi: jest to dla niego główne źródło inspiracji do tworzenia – również w świecie biznesu. Interesuje się psychologią oraz pogłębianiem samoświadomości.