Mopy marki TTS – idealne dla każdej powierzchni

Włoska firma Tecno Trolley System (TTS) to obecny na rynku od 1987 roku producent ręcznych urządzeń czyszczących. Produkty TTS są wykonane z najwyższej jakości ekologicznych materiałów i cechują się ergonomicznością oraz wytrzymałością. Dziś przyjrzymy się różnym rodzajom mopów oferowanych przez włoskiego lidera sektora utrzymania czystości.

Materiały i stelaże do mopów TTS

W ofercie TTS można znaleźć między innymi pięć rodzajów stelaży do mopów, które nie dość, że zapewniają wygodę użytkowania, to jeszcze sprawdzają się na różnych rodzajach powierzchni i są dostępne w różnych wielkościach oraz kształtach.

Wkłady do mopów wykonane są z najwyższej jakości mikrofibry – włókna, którego grubość wynosi mniej niż jeden DTX (decyteks) i które może usuwać mikrocząsteczki brudu oraz bakterii. Dlaczego warto wybrać mikrofibrę od firmy TTS? Wyróżnia ją brak wypełniaczy, kodowanie kolorystyczne (dostępność w różnych odcieniach) oraz dopasowanie do pięciu różnych stelaży TTS. Poniżej prezentujemy różne rodzaje mopów z mikrofibry marki TTS:

 • SOFT PLUS – dzięki polipropylenowym pasom ściernym szybko usuwa uporczywe plamy i zabrudzenia. Mop jest wykonany z krótkiego włókna, dlatego idealnie sprawdzi się w codziennym czyszczeniu niewielkich zabrudzeń. Skład: 84% poliester, 16% poliamid.
 • MICROSPLIT 32 wysoce wydajna mikrofibra przeznaczona do usuwania średnich i dużych zanieczyszczeń, dzięki długiemu włóknu wychwyci i usunie najmniejszy brud. Skład: 80% poliester, 20% poliamid.
 • MICRORICCIO ta mikrofibra bardzo dobrze usuwa brud i posiada duże właściwości absorbcyjne. Przeznaczona jest do średnich i dużych zanieczyszczeń na powierzchniach, takich jak podłoga antypoślizgowa R9, klinkier czy kamień naturalny ze strukturą. Skład: 100% poliester.
 • MICROBLUE nadaje się do codziennego czyszczenia i usuwania drobnych zabrudzeń, zamiatania na sucho czy mycia wilgotnego, a wszystko to dzięki krótkim włóknom i wewnętrznej warstwie mikrofibry. Mop dedykowany jest powierzchniom z ceramiki, terakoty polerowanej, polerowanego kamienia naturalnego oraz kamienia naturalnego ze strukturą, konglomeratu kamiennego (również polerowanego), mozaiek z ceramiki, podłogi żywicznej i linoleum. Należy wykorzystywać przy powyższych powierzchniach środków czyszczących o neutralnym odczynie oraz detergentów na bazie alkoholu, natomiast przy klinkierze – produktów zasadowych, kwasów lub silnych odtłuszczaczy. Skład: 85% poliester, 15% poliamid. 
 • MICROBLUE BCS ta wersja mikrofibry posiada krótkie włókno i dodatek antybakteryjny, które umożliwiają uniknięcie zanieczyszczenia krzyżowego. Sprawdzi się w codziennym czyszczeniu i podczas usuwania małych zabrudzeń. Skład: 85% poliester, 15% poliamid.
 • MICROSAFE łatwo i skutecznie usuwa plamy oraz uporczywe zabrudzenia, dzięki wbudowanym wkładkom polipropylenowym. Mop posiada krótkie włókno i jest dedykowany usuwaniu małych zabrudzeń, jak i codziennemu czyszczeniu. Przy terakocie ze strukturą oraz strukturalnym konglomeracie kamiennym należy użyć produktów zasadowych, kwasowych i odtłuszczających, natomiast na powierzchniach takich jak gres porcelanowy, podłoga antypoślizgowa R10-R12, gładki kamień naturalny czy gumoleum, należy wykorzystywać neutralne detergenty i środki na bazie alkoholu. Skład: 50% poliester, 20% poliamid, 30% polipropylen.
 • ULTRASAFE mikrofibra z krótkim włóknem, dzięki której można usunąć średnie i duże zanieczyszczenia. Zbiera brud z niskim oporem, nadaje się również do mycia codziennego. Skład: 50% polipropylen, 40% poliester, 10% poliamid.
 • SOFT PRO produkt idealny do mycia na sucho lub do czyszczenia natryskowego. Mikrofibra posiada długie włókno i przeznaczona jest do codziennego użytkowania i małych zabrudzeń. Należy przy niej używać neutralnych środków czystości lub detergentów na bazie alkoholu na takich powierzchniach jak gres szkliwiony, drewno lakierowane, podłoga antypoślizgowa R9, klinkier czy kamień naturalny ze strukturą. Skład: 100% poliester.
 • SOFT FAST niski opór i dobre zbieranie brudu – tak można scharakteryzować tę mikrofibrę. Dzięki dopełnieniu nylonem, ten produkt z krótkim włóknem sprosta codziennym wyzwaniom i małym zabrudzeniom. Wyczyścimy nią gres porcelanowy, podłogę antypoślizgową R10-R12, kamień naturalny ze strukturą i gumoleum wraz z użyciem środków na bazie alkoholu oraz o odczynie neutralnym. Z użyciem produktów kwasowych, zasadowych i odtłuszczaczy wyczyścimy powierzchnie strukturalne – terakotę ze strukturą czy konglomerat kamienny strukturalny, a z użyciem wosku, nabłyszczacza czy detergentu – drewno olejowane. Skład: 90% poliester, 10% poliamid.
 • SOFT STRIAT wysoce chłonna mikrofibra z niskim oporem, charakteryzująca się krótkim włóknem, przeznaczona jest do codziennego czyszczenia i małych zabrudzeń. Przy użyciu neutralnych detergentów lub środków na bazie alkoholu można czyścić powierzchnie z ceramiki, gresu szkliwionego, podłogi antypoślizgowej R9, polerowanego kamienia naturalnego i konglomeratu kamiennego polerowanego. Używając wosków, nabłyszczaczy i detergentów, zadbamy o terakotę polerowaną, drewno lakierowane i drewno woskowane, konglomerat kamienny, mozaikę z ceramiki, podłogę żywiczną oraz linoleum. Skład: 80% poliester, 20% poliamid.
 • SOFT BAND mikrofibra z krótkim włóknem o działaniu odtłuszczającym, a jednocześnie nieszkodliwym dla mytej powierzchni. Sprawdzi się w codziennym czyszczeniu głównie małych zabrudzeń neutralnymi środkami lub produktami na bazie alkoholu linoleum, ceramiki, podłogi antypoślizgowej R9, klinkieru, terakoty polerowanej, gładkiego kamienia naturalnego czy kamienia naturalnego ze strukturą. Skład: 87% poliester, 13% poliamid.

Wszelkie informacje i zdjęcia wymienionych produktów można znaleźć również na kartach konkretnych produktów na naszej stronie. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi specjalistami i przedstawicielami, niech czystość będzie z Wami!

Paweł Kwiatkowski

Autor wpisu Paweł Kwiatkowski

Przedsiębiorca z doświadczeniem w branży utrzymania czystości. Nieprzerwanie poszukuje nowych rozwiązań, testuje i tworzy grupy produktowe dla profesjonalnego utrzymania czystości. Właściciel marki Orde.