Mop idealny – czym się kierować przy jego wyborze?

Bez tego narzędzia wiele osób nie wyobraża sobie mycia podłóg i trudno się z nimi nie zgodzić. Pierwsze prototypy mopa powstały już ponad 500 lat temu – jak wyglądała ta droga i dokąd prowadzą wszelkie unowocześnienia? Jakie rozwiązania są dzisiaj najskuteczniejsze? O tym w dzisiejszym artykule!

 

Od bawełnianego sznurka do mikrofibry 

Wiele z nas może kojarzyć fascynującą postać Amerykanki z filmu „Joy” Joy Mangano, która w 1956 r. wynalazła samowyżymającego się mopa. Jak się okazuje, to duży krok w innowacyjności rozwiązań dedykowanych myciu podłóg, jednak historia wynalezienia mopa sięga znacznie dalej, bo aż do 1496 r. Wtedy to pokłady angielskich łodzi myto przędzą umieszczoną na drewnianym kiju. Mop dedykowany domowym porządkom stworzono dużo później, bo dopiero w 1837 r., a jego twórcą był Jacob Howe. W 1893 r. dostępną wersję udoskonalił Thomas W. Stewart, montując w urządzeniu nową bawełnianą końcówkę, dzięki której czyszczenie powierzchni było jeszcze dokładniejsze. Kolejnym unowocześnieniem było posunięcie Manuela Jalóna Corominasa w latach lat 50. XX wieku, który zakończył kij dużą liczbą czyszczących frędzli w taki sposób, że możliwe stało się mycie podłóg już nie na kolanach, a na stojąco.

 

 

Trylogia mopowych rozwiązań

Na przestrzeni dekad pojawiały się na rynku różne rodzaje rozwiązań do mycia podłóg, które były odpowiedzią na potrzeby i sugestie odbiorców. Obecnie producenci mopów nieustannie modyfikują i ulepszają produkty, tak aby były one w pełni funkcjonalne i zaspokajały potrzeby klientów.

 

Dostępne w Orde dwustronne mopy Trilogy od marki TTS to niezawodne rozwiązania do domowego i profesjonalnego użytku. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i rodzajach (mopy płaskie oraz sznurkowe). Wśród produktów TTS znajdziemy różne rodzaje wkładów z mikrofibry do zamiatania/mycia lub mycia/osuszania powierzchni gładkich, porowatych lub/i antypoślizgowych. W sklepie można również znaleźć różne rodzaje stelaży (do użytku obustronnego z systemem blokowania, kije teleskopowe, stelaże czy kije wykonane z różnego rodzaju tworzyw) i wiader przykładowo z wyciskarką i kołami. Wbudowane aplikatory Bio Trilogy czy Bio Pro z systemem velcro, które wyposażone są w butelkę o pojemności 0,65 l, to niejedyne udogodnienia wprowadzone przez włoskiego producenta.

 

Solidność i wytrzymałość produktów, mocowanie na klipsy, odporność na pranie w wysokich temperaturach i ścieranie wkładów to nieliczne atuty powyższych rozwiązań. Produkty cechuje ergonomia i łatwość docierania do wszystkich zakamarków, usuwanie najdrobniejszych zabrudzeń, włosów czy okruchów. Poznaj je na żywo i odkryj ich możliwości!

 

Autor wpisu Paweł Kwiatkowski

Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w realizacji autorskich projektów biznesowych. Nieprzerwanie pracuje nad tworzeniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania zasobami organizacji.

Poszukuje wartości stanowiących przewagę konkurencyjną w biznesie. Testuje i tworzy nowe produkty oraz środowiska przedsiębiorcze oparte na działaniach integracyjnych.

Właściciel marki Orde oraz Anioł biznesu. Czuje się częścią rosnącej zmiany w świecie startupów. Od kilku lat realizuje się jako mentor dla startupów i doradza strategicznie przedsiębiorcom. Zainwestował w marki, które rozwijają się dzięki jego wsparciu. Pomógł: Austerii, PurleyShow, Neeko oraz VCS.

Jest otwarty na wszelkie wyzwania, twierdzi, że nowe cele dają mu energię do działania i siłę tworzenia.

Absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, kierunek zarządzanie; specjalność MBA. Laureat I nagrody w XIV edycji Konkursu na najlepsze  prace dyplomowe w kategorii Magister. Beneficjent stypendium naukowego Rektora, dwukrotnie wpisany do Złotej Księgi Absolwentów ZPSB.

Pasjonat dzieł sztuki. Jak sam mówi: jest to dla niego główne źródło inspiracji do tworzenia – również w świecie biznesu. Interesuje się psychologią oraz pogłębianiem samoświadomości.