Efekty czyszczenia podłóg padem diamentowym

Za pomocą padów diamentowych, posadzka nie dość, że zostaje wyczyszczona, wygładzona, to jeszcze wypolerowana, zyskując efekt lustra. W tym artykule dowiesz się, jakie efekty uzyskamy dzięki zastosowaniu padów na różnych rodzajach posadzek

Diament wśród rozwiązań dedykowanych czyszczeniu posadzek.

 

Zanim o efektach, na początku wyjaśnimy, czym są pady diamentowe oraz czym się charakteryzują. Pad to krążek wykonany z polipropylenu, który zamiennie ze szczotką montowany jest do szorowarki lub urządzenia szorująco-zbierającego i przeznaczony jest do mycia posadzki. Najpierw pad zostaje zaimpregnowany farbą z diamentami, a podczas pracy diamenty te uwalniają się
i następnie, w zależności od rozmiaru diamentu, czyszczą lub polerują posadzkę. Standardowo pady mają gradację 400, 800, 1500, 3000; z czego 400 to diamenty największe, które bardzo dobrze oczyszczają i wygładzają posadzkę, jednak pozostawiają ją matową i otwartą. Pady o gradacji 3000 to diamenty najmniejsze, które bardzo dobrze polerują.

 

Efekt czyszczenia na hali produkcyjnej:

 

Ze względu na właściwości padów, urządzenie usuwa rysy i zabrudzenia, przywracając posadzce dawny blask – niezależnie od tego, czy jest ona wykonana z kamienia naturalnego (np. marmur, ale nie granit), lastryko, płytek ceramicznych, gresu, wykładziny winylowej lub PCV.

 

Efekt czyszczenia paneli:

 

Rozwiązanie to dokładnie czyści oraz nabłyszcza, a co najważniejsze – pady diamentowe dają dużo lepsze efekty niż stosowanie standardowych padów oraz chemii.

 

Rozwiązanie ekologiczne w czyszczeniu posadzek

 

Niezależnie od stopnia i świeżości zabrudzenia, pady diamentowe przywracają posadzce czystość i lśniący wygląd. Z racji tego, że do jej czyszczenia potrzebne jest jedynie urządzenie oraz woda, jest to metoda ekologiczna, a zarazem w 100% skuteczna. Pady idealnie sprawdzą się do codziennego mycia czy regeneracji zniszczonych posadzek.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o padach diamentowych – ich rodzajach i przeznaczeniu, zerknij tutaj: https://orde.pl/diamentowe-pady-diamentowy-efekt/

 

Pozwól się zaskoczyć!

 

Paweł Kwiatkowski

Autor wpisu Paweł Kwiatkowski

Przedsiębiorca z doświadczeniem w branży utrzymania czystości. Nieprzerwanie poszukuje nowych rozwiązań, testuje i tworzy grupy produktowe dla profesjonalnego utrzymania czystości. Właściciel marki Orde.